Naša članska ekipa ima za seboj težko gostovanje pri ekipi Rudarja in se domov vrača z novim parom točk in s tem še naprej zaseda drugo mesto lestvice.

Ekipa Rudarja je pred tem krogom zasedala četrto mesto na lestvici in gostovanja pri njih so vedno veljala kot izjemno težka. Na to je opozarjal tudi trener Aleksander Polak. Nič drugače ni bilo na tokratnem srečanju. Domačini so pričeli odločno, a se naši niso ustrašili, naši pa so tokrat odigrali brez dveh pomembnih členov (kapetana Simona Stoparja in tretjega strelca ekipe Domna Koširja).  Gledali smo napet in izenačen prvi polčas ter izmenjavanje ene in druge ekipe pri vodstvu. Naši so še nekaj minut pred koncem prvega polčasa vodili za dva zadetka (11:13), a so domačini preobrnili rezultat na odmor odšli z vodstvom 17:15.

Po prihodu iz garderob je sledil rahel mrk naše ekipe in domači so po nekaj minutah igre povedli s štirimi zadetki prednosti (23:19). Nato pa so sledile naše minute in prednost domačinov je počasi kopnela. V zadnjo četrtino tekme sta ekipi vstopili izenačeni (24:24) in nato z zadetkom Pirnata povedli prvič v drugem polčasu. Nato so rahlo narekovali tempo. Gostje so naše fante lovili, nekajkrat še izenačili, povedli pa ne. Na koncu pa so naši fantje zadržali pritiske in srečanje dobili z rezultatom 30:32.

Prvi strelec, tako naše ekipe kot tekme, je bil danes odlični Matic Košir, ki je zadel desetkrat. Sedem zadetkov pa je prispeval Marko Marojevič.

V soboto, 8. februarja pa sledi derbi kroga, saj v domači dvorani gostimo vodilno ekipo 1.B lige – RD Slovan. Dvoboj bo v naši dvorani OŠ Stična ob 19.00.