Minuli vikend so svojo tekmovalno sezono začele tri starostne kategorije. Starejši dečki so izgubili s Črnomljem, kadeti so zmagali proti Hrastniku, v nedeljo pa so mladinci v Novem mestu, po napeti in izenačeni tekmi zabeležili neodločen izid.

Starejši dečki B

Sobota, 12. 9. 2020 ob 10:00, Center II – 1. krog

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Črnomelj 21 – 26 (12 – 15)

Kot prvi so v sezono 2020 / 2021 vstopili starejši dečki B, ki so na domačem parketu gostili ekipo Črnomlja. Prvi zadetek so dosegli domači fantje, nato pa so vajeti igre prevzeli gostje iz Črnomlja, ki so vodili tudi s šestimi zadetki prednosti (3-9). Do polčasa so se naši mladi fantje približali na 3 zadetke (12-15), nato pa v nadaljevanju vztrajno lovili goste, ki so svojo prednost do konca tekme zanesljivo obdržali (21 – 26).

Za SVIŠ so nastopili: Gale, Jurejevčič 3, Zorko 1, Erčulj T., Zaletelj, Vlašič 1, Grebenc, Mihalič 2, Karner 2, Šetinc 1, Perko 1, Bregar M. 9, Laznik Ž. 1; Trener: Miloš Aksentijevič.

Starejši dečki B po svoji prvi tekmi v novi tekmovalni sezoni.

Kadeti

Sobota, 12. 9. 2020 ob 12:00, kvalifikacije 1. liga skupina F – 1. krog

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Dol TKI Hrastnik 33 – 25 (19 – 15)

Tudi kadeti so novo sezono začeli na domačem igrišču, nasproti jim je stala ekipa Hrastnika. Prva četrtina je ponudila izenačeno srečanje, nato pa so SVIŠ-evi igralci popravili svojo igro tako v obrambi kot napadu in počasi prevzeli pobudo ter na polčas odšli s plus 4 (19-15). Začetek drugega dela je pripadel gostom, ki so se približali le na zadetek zaostanka (19-18), vendar so naši fantje znova strnili svoje vrste in vztrajno polnili mrežo nasprotne ekipe ter na koncu zabeležili visoko zmago (33-25) in v kvalifikacijah za prvo ligo tako vpisali prvi dve točki.

Za SVIŠ so nastopili: Retar, Kolarič 4, Šparl, Glavan 1, Omahen 3, Šušteršič, Zajc, Slapničar, Recek 1, Ceglar, Bradač Ž. 4, Kompare 10, Erčulj M., Skubic 10; Trener: Gašper Mamilovič.

Mladinci

Nedelja, 13.9.2020 ob 16:30, 1. državna liga – 1. krog

MRK Krka Novo mesto : RK SVIŠ Ivančna Gorica 21 – 21 (9 – 8)

Svojo četrto zaporedno prvoligaško sezono so mladinci začeli na gostovanju v Novem mestu. Krkaši so bolje krenili v dvoboj in povedli s 3-0, naši pa so prvi zadetek dosegli šele v 10. minuti. Nato so počasi vzpostavili razmerje moči in izid večkrat izenačili, ob polčasu pa zaostajali za zadetek (9-8). Tudi drugi del so bolje začeli gostitelji in v 40. minuti vodili s štirimi zadetki prednosti (15-11). Sledila sta dva zaporedna zadetka Vidmarja, enega je dodal še Košir in zopet je bil zaostanek minimalen. Sledila je igra gol za gol, v 57. minuti pa smo videli prvo izenačenje v drugem delu (19-19). Berk je domače povedel v novo vodstvo, toda s tem se ni strinjal Jaklič, novomeščan v vrstah SVIŠ-a, ki je izid ponovno izenačil. Minuto pred koncem srečanja je Rajh zadel za novo prednost, ki pa jo je odličen Domen Košir izenačil s strelom iz sedmih metrov. Do konca je domačim ostalo še dobre pol minute, vendar so bili slednji neuspešni, tako da sta si ekipi razdelili točki.

Za SVIŠ so nastopili: Retar, Kolarič, Tekavčič, Mlakar, Šparl, Omahen, Šušteršič, Bregar 1, Jaklič 1, Ceglar, Bradač, Kompare 1, Lesjak 4, Košir 8, Vidmar 6, Skubic; Trener: Aleksander Polak.

V drugem krogu državnega prvenstva bodo kadeti v soboto igrali domačo tekmo z Mariborom, SD B se odpravljajo v Metliko, mladinci pa bodo v nedeljo gostovali v Kopru. Že naslednji vikend (26. in 27. 9. 2020) bodo na delu vse starostne kategorije, tudi članski igralci, ki bodo sezono odprli na domačem igrišču proti ekipi iz Hrastnika.