Ta vikend sta bili aktivni dve naši ekipi. Kadeti so dosegli še drugo zaporedno zmago, med tem ko so mladinci po neodločenem izidu v Novem mestu tokrat vpisali prvo zmago na gostovanju v Kopru.

Kadeti

Sobota, 19. 9. 2020 ob 10:00, Kvalifikacije za 1. ligo, skupina F – 2. krog

RK SVIŠ Ivančna Gorica : RK Maribor Branik 42 – 28 (22 – 12)

Kadeti so v soboto odigrali še drugo tekmo na domačem igrišču in zanesljivo slavili. Že od samega začetka je bilo jasno, kdo je gospodar na igrišču, kar je kazal tudi rezultat. Po začetnem vodstvu s 3-0 so se Mariborčani približali le na zadetek (3-2), nato pa je prednost domačih samo naraščala. Ob polčasu je bil izid 22-12. Tudi v drugem delu se razmerje moči ni spremenilo, priložnost za igro so dobili vsi igralci in jo tudi odlično izkoristili. Omahen, Kompare in Skubic so bili strelsko zelo razpoloženi, kar se kaže tudi v končnem rezultatu (42-28).

Za SVIŠ so nastopili: Retar, Benčan, Kolarič 3, Fink, Šparl 3, Glavan 3, Omahen 10, Šušteršič, Zajc 1, Perko, Ceglar 2, Bradač 3, Kompare 8, Erčulj M. 1, Skubic 8; Trener: Gašper Mamilovič.

Kadeti v napadalni akciji (Foto: RK SVIŠ).

Mladinci

Nedelja, 20. 9. 2020 ob 12:00, 1. mladinska liga – 2. krog

RD Koper : RK SVIŠ Ivančna Gorica 26 – 29 (18 – 18)

Mladince je čakala druga tekma in drugo gostovanje, tokrat pri ekipi Kopra. Podobno kot v Novem mestu, smo tudi na obali videli izjemno izenačeno srečanje. V začetku sta se ekipi izmenjavili v vodstvu, nato pa so domači počasi prevzeli pobudo in nekajkrat vodili s tremi oz. štirimi zadetki (10-7, 13-9). Še dobri dve minuti pred koncem prvega dela je bila prednost Koprske ekipe 3 zadetke (18-15), nato pa je nekaj zaporednih obramb prispeval odlični Mlakar in Ivančani so do polčasa uspeli izenačiti (18-18). Sledile so minute, ko si nobeno od moštev ni uspelo priboriti občutnejše prednosti. V 54. minuti je Domen Košir SVIŠ popeljal do prednosti zadetka (25-26), domači so še uspeli izenačiti (26-26), nato pa smo videli zadetke samo še v mreži domačinov (26-29). Težka tekma in pomembni točki. Pohvaliti velja izjemnega Jerneja Mlakarja, ki je v obup spravljal igralce nasprotnega moštva, strelsko izstopajoč je bil znova Domen Košir (13 zadetkov), 7 jih je dodal Simon Vidmar, 4 pa Vid Kompare.

Za SVIŠ so nastopili: Retar, Kolarič, Tekavčič, Mlakar, Šparl, Omahen 1, Šušteršič, Bregar 1, Perko B., Ceglar, Bradač Ž., Kompare 4, Lesjak 2, Košir 13, Vidmar 7, Skubic 1; Trener: Aleksander Polak.

Prihajajoči vikend bo zelo rokometno obarvan, saj bodo na delu vse starostne kategorije:

• MLA SVIŠ : Celje, 28. 9. 2020 ob 19:30

Vse tekme na domačem igrišču boste lahko spremljali tudi navijači, vendar v omejenem številu in ob upoštevanju vseh preventivnih ukrepov (razkuževanje rok, primerna varnostna razdalja in obvezno nošenje maske).