Sobotni večer je postregel s tekmo 23. kroga Lige NLB med domačim SVIŠ-em in gosti iz Slovenj Gradca. Glede na položaj na lestvici so bili favoriti korošci, toda ob eni boljših predstav v sezoni, so se zmage zasluženo veselili ivanški igralci. Slovenjgradčani so tako ostali brez načrtovanih točk, pomembnih v boju za Evropo. Kvalitetna igra na obeh straneh, odlična navijaška kulisa in veliko število zadetkov je pripomoglo k pravemu prazniku rokometa.

Praktično od prve minute naprej, so bili varovanci trenerja Aleksandra Polaka odločeni, da ne bodo razočarali številčne in glasne publike, ki je še enkrat več do zadnjega kotička napolnila osnovnošolsko dvorano. Marojevič in Tekavčič, ki je bil uspešen dvakrat, sta hitro načela mrežo gostujočega vratarja (1-0, 2-1, 3-2). Slovenjgradčani so v 7. minuti uspeli izenačiti (3-3), toda Cirar, Justin in Pirnat so z delnim izidom 3-0, poskrbeli za prvo občutnejše vodstvo domače ekipe. Razpoloženi Justin je v 20. minuti, s svojim četrtim in petim zadetkom poskrbel za prednost štirih zadetkov (14-10). Jaka Glavan je v 26. minuti ubranil strel gostov s sedmih metrov, vendar so nato v naslednjem napadu izid vseeno znižali (17-14). V zaključku polčasa je Marojevič dvakrat zapored zadel za novo najvišjo prednost (19-14). Izid polčasa je postavil Cirar (20-15).

Tudi po odmoru ivanški igralci niso popuščali (22-17, 23-18). Glavan je bil znova odličen med vratnicama. Gostje iz Slovenj Gradca so se v 38. minuti sicer približali na 3 zadetke (23-20), toda v napadu je za zadetke v mreži nasprotnika skrbel Justin. Po novi obrambi Glavana je za prednost s plus 6 zadel Cirar (26-20), kar je nato nadgradil še Komar, z ubranjeno 7-metrovko gostom. V 43. minuti je Justin s svojim 10-im zadetkom povišal vodstvo na 28-20. Prednost domačih igralcev je bila zanesljiva (30-21, 32-24). V zaključku so sicer Ivančani nekoliko popustili, vendar za razliko od prvega srečanja, svoje šeste zmage niso ogrozili ter tako vpisali novi dve točki. Končni izid 35-31.

Igralec tekme je s 13-imi doseženimi zadetki v mreži nasprotnika postal Andraž Justin: ”Za nami je še ena dobra tekma, ponovno smo zaigrali pred polnimi tribunami, tako naših navijačev kot navijačev iz Slovenj Gradca. Vzdušje v dvorani je bilo odlično, v ekipi se ni čutilo prevelikega pritiska in to se je tudi poznalo v naši igri. To je bila zagotovo ena naših boljših tekem in pokazali smo, da si tudi v naslednji sezoni zaslužimo igrati v elitni ligi.”

RK SVIŠ IVANČNA GORICA – RK SLOVENJ GRADEC 35:31 (20:15)

RK SVIŠ IVANČNA GORICA: Komar (1 obramba), Struna, Glavan (10 obramb), Bevec, Cirar 4, Justin 13 (3), Abramović 1 (1), Zavodnik 3, Tekavčič 4, Omahen, Kutnar, Pirnat 2, Marojević 6 (1), Sašek 1, Kompare, Košir 1,
RK SLOVENJ GRADEC: Leben (5 obramb), Dobaj (1 obramba), Cvetko 6 (5), Bulovič 1, Majcen 4 (2), Velić 2, Levc 2, Šol 4 (1), Kotar 2, Svečko 2, Lesjak, Starc, Komar, Pelko 2, Lampret 5, Yankovskyy 1,

Sedemmetrovke: RK SVIŠ IVANČNA GORICA 5 (5), RK SLOVENJ GRADEC 10 (8)
Izključitve: RK SVIŠ IVANČNA GORICA 10 minut, RK SLOVENJ GRADEC 14 minut

Sledi reprezentančni premor in zaključek pokalnega tekmovanja, nato pa se igralci RK SVIŠ Ivančna Gorica odpravljajo na gostovanje k novomeški Krki. Srečanje 24. kroga Lige NLB bo v dolenjski prestolnici odigrano v soboto, 13. maja ob 19. uri, v športni dvorani Marof.

Lepo vabljeni!

DEJMO SVIŠ!!!